رويداد علمي با محوريت اينترنت اشيا و فرصت هاي شغلی آینده در این حوزه

رويداد علمي با محوريت اينترنت اشيا و فرصت هاي شغلی آینده در این حوزه در دانشگاه نجف آباد در تاريخ 9 اسفند ماه سال جاري برگزار ميگردد.

 

  اینترنت اشیا یا به‌بیانی دقیق‌تر، «اینترنت چیزها» یعنی اتصال دستگاه‌های فیزیکی نظیر وسایل نقلیه، لوازم خانگی، گوشی‌های هوشمند و... به‌هم‌دیگر از طریق نرم‌افزارهای خاص، حسگرها و... است. در این فناوریِ به‌نسبت نوپا، تمامی دستگاه‌های متصل به یک شبکه، توانایی این را دارند که کارهایشان را به‌صورت خودکار انجام دهند؛ بر اساس تغییراتی که در محیط اطرافشان رخ‌ می‌دهد، یک سری پاسخ ویژه را به‌صورت کاملا خودکار از خود نشان دهند و همچنین می‌توانند داده‌های مختلف را بدون هرگونه دخالت انسان، با دیگر دستگاه‌های شبکه مبادله کنند. شاکله‌ی اصلی این فناوریِ جدید، بر پایه‌ی شبکه‌ی بی‌سیم و اینترنت ساخته شده و هدف اصلی آن، بهبود کارایی و دقت دستگاه‌های مختلف است. Internet of Things در کنار موارد یادشده، می‌تواند از لحاظ اقتصادی و حتی به‌منظور جلوگیری از اتلاف وقت، کمک‌ حال مردم باشد. اینترنت اشیاء، امکان رشد اقتصادی تا ارزش  ۱۱تریلیون دلار به ازایهر سال را تا قبل از سال  ۲۰۲۵میلادی دارد وهمچنین پیش بینی می شود  ۱تریلیون دستگاه متصل به اینترنت اشیاء تا قبل از سال  ۲۰۲۵مورد استفاده قرار بگیرند.

 

 

 

رويداد علمي با محوريت اينترنت اشيا و فرصت هاي شغلي آينده در اين حوزه، با هدف آشنايي با اين حوزه جديد ، تبيين نقش و جايگاه آن در آينده  و بررسي فرصت هاي شغلي آتي به كمك اين حوزه پرداخته است.بازگشت1397/12/09